شرکت پترو آپادانا : تولید کننده افزودنی های بتن و مواد شیمیایی ساختمان، فوم  شیمیایی بتن و فوم حفاری

تلفن تماس : 07132605115

CH700 مایع پلیمری که با هدف افزایش چسبندگی بتن یا ملات جدید به بتن یا ملات قدیمی مورد استفاده قرار می گیرد. این چسب با ایجاد لایه های پلیمری و به هم پیوسته بتن را در مقابل شرایط جوی نامناسب و حرکات ارتعاشی مقاوم می نماید و ضمن اینکه مانع تراوش آب و تفکیک دانه های ریز و درشت می شود.

خواص و اثرات:

  • کاهش نفوذ پذیری
  • جلوگیری از ترک خوردن یا طبله شدن
  • ترمیم سطوح بتنی
  • افزایش دوام در برابر عوامل مخرب محیطی

موارد کاربرد:

  • آب بندی ملات های ترمیمی 
  • چسباندن سطح بتن خشک شده به تازه
  • پر کردن شکاف ها و درزها در بتن 
  • نماسازی و اجرای سطوح اکسپوز

روش ساخت بتن :

بسته به مقدار چسبندگی مورد نیاز، نوع دانه بندی و طرح اختلاط بتن یا ملات به مقدار 5 تا 20 درصد وزن سیمان مصرفی به اجزای خشک بتن اضافه می گردد. در صورت ریز دانه بودن طرح اختلاط، مقدار چسب بتن کمتر و در صورت درشت دانه بودن طرح اختلاط مقدار چسب بتن بیشتری استفاده شود. توجه: جهت تعیین مقدار دقیق مصرف در هر دو روش دوغابی و افزودن به مخلوط ، انجام آزمایش های کارگاهی الزامی می باشد.

روش مصرف:

همانند تمامی مواد چسبنده آماده سازی سطح دارای اهمیت بسیار زیادی است سطح اجرا باید کاملا تمیز و عاری از چربی، ذرات سست و گرد و غبار باشد.باید از تجمع آب بر روی سطح زیر کار پیش از اجرا اجتناب گردد.

چسب بتن را می توان طی دو روش کلی برای افزایش چسبندگی و رفع درز به کاربرد.

  1. روش دوغابی 
  2. افزودن به مخلوط

در این روش ابتدا باید مقاطع مورد نظر با استفاده از آب اشباع شده سپس دوغاب چسب را به ضخامت تقریبی 1 تا 2 میلی متر روی مقاطع ریخته و تا قبل از سفت شدن دوغاب بتن ریزی را انجام دهید.

نحوه ساخت دوغاب: دوغاب پلیمری با اختلاط چسب بتن ، آب و سیمان به نسبت وزنی 1-1-4 آماده می شود برای پوشش دهی هر متر مربع حدود 1/5 کیلوگرم دوغاب پلیمری مورد نیاز می باشد.

افزودن به مخلوط

روش ساخت ملات چسبنده: بسته به مقدار چسبندگی مد نظر می توان چسب بتن را با نسبت 1 به 4 تا 1 به 3 با آب مخلوط نموده و چسب رقیق حاصله را به سایر اجزای سازنده ملات تا رسیدن به مقدار کارپذیری لازم (مقدار روانی مطلوب) اضافه نمایید.

مشخصات فنی:

شکل ظاهری مایع            
رنگ سفید
وزن مخصوص  1/00±0/05gr/cm
یون کلر فاقد یون کلر

مدت نگهداری: یک سال در بسته بندی اولیه

شرایط نگهداری: ظرف در بسته دور از رطوبت، یخبندان و تابش مستقیم نور خورشید

بهترین دمای نگهداری: 10+ تا 30+ درجه سانتی گراد

نوع بسته بندی: گالن های 20 کیلوگرمی